Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kartka na każdą okazję. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kartka na każdą okazję. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 11 lutego 2018

133# Reaktywacja bloga - kartka na wyzwania

Od kilku miesięcy na moim blogu nic się nie dzieje,
co nie oznacza, że nic nowego nie powstaje.
Rzadko, lecz systematycznie, nowe tworki pojawiają się na
facebookowym profilu prywatnym i Instagramie. 
Założyłam też kanał na YouTube , ale o tym może przy innej okazji ;
Na blogowanie, przy licznych obowiązkach, zabrakło mi już czasu.
Postanowienia tworzenia codziennie, złożonego sobie dawno temu,
nie udało mi się niestety dotrzymać.
Dzisiejsza kartka jest blogowym powrotem, a inspiracją do jej powstania
stały się aktualne Craft Zabawy.
Próbowałam pogodzić w niej wytyczne z trzech wyzwań,
sami oceńcie, na ile mi się udało.
Kolorystyka została wymuszona przez pierwsze z wyzwań,
gdzie motywem dominującym były zygzaki.
Poszukiwania odpowiedniego papieru zaowocowały znalezieniem tylko kilku skrawków żółtych i niebieskich, 
a więc nie miałam innego wyjścia, jak je wykorzystać ;)
Zdjęcia najwyższej jakości nie są, ponieważ robię je i edytuję telefonem,
być może to kwestia praktyki i z czasem będą lepsze...
Zapraszam do oglądania.

"Aby osiągnąć wspaniale rzeczy, musimy marzyć tak dobrze, jak działać."
Anatole France







Kartkę zgłaszam na wyzwania:







Lista użytych produktów:

- zygzakowe kartki z Galerii Papieru,
- stemple z Creativ Stamping nr 42,
- kwiaty ręcznie robione z brystolu,
- cekiny,wstążka, koronka , pręciki kwiatowe, słomki z Biedronki, klej brokatowy,
- nie wiem, jakiej firmy jest papier użyty do jednorożca, jeśli kojarzycie ten wzór i producenta, dajcie znać w komentarzu.

Pozdrawiam!




czwartek, 30 marca 2017

128# Kartka z własnym rysunkiem

Moja 13-letnia córka narysowała swój pierwszy obrazek anime,
Ja go pokolorowałam, zeskanowałam, a potem wydrukowałam.



I tak powstała ta karteczka.


sobota, 2 stycznia 2016

99 # Kilka zmian w Nowym Roku

Kilka miesięcy temu z powodu awarii internetu zrezygnowałam z powadzenia bloga.
Przyczyną awarii była paskudna burza, która zniszczyła także mój komputer.
Straciłam dostęp do internetu oraz możliwość zapisywania i obróbki zdjęć.
W tej chwili pracuję na kiepskim starym komputerze,
 na którym wszystkie zdjęcia wyglądają na rozmazane,
a internet jest bardzo powolny, zacina się i zawiesza.
Mimo to postanowiłam reaktywować bloga, 
zmieniłam jednak jego nazwę z PASJE HITORI 
na HANDMADE BY HITORI
stare linki są więc nieaktywne i nie można z nich dotrzeć do wcześniejszych wpisów.
Co nie oznacza, że znikły, nadal istnieją i można je wyszukać,
 zmieniając po prostu ręcznie starą część adresu URL na nową.

Oczywiście powstało od czasu awarii trochę kartek, głównie świątecznych.
Dziś chcę pokazać jedną, którą pożegnałam miniony rok - powstała dokładnie w Sylwestra,


z myślą o wyzwaniu z mapką w Scrappy sketches.






Wybaczcie mi jakość zdjęć, bo naprawdę nie wiem jak się prezentują.
 U mnie na komputerze wyglądają na rozmazane,
ale gdy obrabiam je w edytorze na telefonie, wyglądają ok.
Będę wdzięczna za komentarze na temat moich zdjęć
 Na fotografowaniu przedmiotów, w tym własnych kartek, 
znam się niezbyt dobrze,

aczkolwiek staram się nad tym pracować.



Pozdrawiam wszystkich odwiedzających i z góry dziękuję za konstruktywne uwagi ;)


Ps. Do zrobienia tej kartki użyłam papierów o gramaturze 160g 
z kolekcji Silverton Hall od Wild Rose Studio.
Zazwyczaj  wybieram większe gramatury papierów, 
ale te mają tak przepiękne wzory i stonowane barwy, 
że nie mogłam się im oprzeć :)


czwartek, 8 stycznia 2015

70 # W świecie baśni

Z pięknymi papierami firmy Scrap Berry's urocza kartka dla małej dziewczynki :)
Pierwsza moja karteczka w tym roku...









wtorek, 25 listopada 2014

62 # Podarunek od serca

Rzadko robię kartki w pudełkach, ale bardzo lubię tą formę.
Po wyjęciu kartki pudełko można wykorzystać do przechowywania zdjęć,
u mnie akurat będą to zdjęcia o wymiarach 10 x 15 cm lub mniejsze.
Udało mi się włożyć do niego około 100 sztuk.
Także wręczając kartkę, można się pokusić o dorzucenie kilku fotografii pod kartkę, co będzie stanowić dodatkową niespodziankę. 
U mnie weszło pod kartkę około 10 szt i pudełko ładnie się zamknęło.
Serca wycięłam ręcznie, więc nie są zbyt proste.
Bukiet oderwałam z innej kartki, bo mi nie pasował, uformowałam go na potrzeby serduszkowej karteczki i oto jest :)











sobota, 1 listopada 2014

#52 Na każdą okazję

Ostatnio na moich kartkach zaczyna panować minimalizm. Nie robię w prawdzie kartek clean & simple, ale używam bardzo mało dodatków, przede wszystkim z oszczędności, gdyż dodatki są naprawdę kosztowne ;) Na naukę i tworzenie bogatych kartek jeszcze przyjdzie czas. Teraz staram się opanować sztukę wycinania i klejenia, z różnym skutkiem. Najbardziej cieszę się z własnoręcznie przyciętych baz i pudełek, nie używam gotowców. W każdej chwili mogę sama zrobić sobie bazę o dowolnym kształcie i rozmiarze, wystarczy papier wizytówkowy, skalpel i linijka :) Na pozostałych skrawkach drukuję napisy, stemple lub używam do podklejania drobnych elementów. 
Istotną zmianą, jaką wprowadziłam, jest to, że obklejam kartki ze wszystkich stron, nie tylko z przodu, co można zobaczyć na poniższych fotkach.

Wykorzystałam blok Folklore (Folia Bringmann) i tekturkę Craft Moly








sobota, 18 października 2014

#48 Walka z nieprzydatnymi przydasiami

Każdy, kto zajmuje się rękodziełem, posiada w swoich zasobach przydasie, które nijak się nie przydały - zalegają w szufladach, kartonach, na półkach. Do niczego nie pasują, brak na nie pomysłu, a szkoda wyrzucić. Mnie również to nie ominęło. Wypowiedziałam więc walkę :)
Efektem są te dwie proste karteczki, z papierów Magicznej Kartki, które kupiłam na początku swojej przygody ze scrapbookingiem. Zostały mi ścinki, część wykorzystałam na kartki, część na scrapki.